Vyprávění o cestách po světě vnějším i vnitřním.   

Muži

7. července 2017 v 20:06 | Yak |  Z Cesty přes půl Světa
"Nad stádem koní, podkovy zvoní, zvoní… " Tlupa chlapů se na parketu objímá, tiskne a kolébá v rytmu. Ženich je uprostřed. Ženy kolem, na nich mohou oči nechat. Promile dovolují demonstrovat mužské přátelství. Václav si vzal sestru Kateřinu a svatební párty byla veliká. Oba mají kolem sebe parádní partičku přátel. Ti pro ně dokonce tajně natočili klip ke svatbě.

Představte si to:

Začínal pohledem z dronu na louku za jejich domem, kde ze svých těl vytvořili V+K, pak ve skupinách tančili na náměstí, v restauraci, supermarketu a na mnoha jiných místech. Reklama na spokojený, svobodný a bohatý život ve střední Evropě. Reklama na aktivní přístup k životu a k přátelství.

Směl jsem jim k tomu při obřadu v kostele číst úryvek z Nového Zákona. Ještě jednou děkuji, sestřičko.
Na této oslavě jsme začali naši cestu do Mongolska. Laťka byla tímto, pro všechny další domorodce, kteří nás budou zvát na různé slávy, na příští 4 měsíce, nastavena sakra vysoko.

Pak už jsme jen z expedičního vozu vyndali slavnostní šaty a naložili výbavu a jeli. Našeho psíka Káju jsme odvezli na prázdniny do Brna k Olče a Lukášovi. Měl pacholek tak zajímavé čmuchání kolem domu, že ani nezvedl hlavu, když jsme se zlomenými hlasy na pokraji hysterie, s ním loučili. Haleluja.
První noc jsme přespali pod Spišským hradem, a ráno nás přišla pobavit holandsko - slovenská skupinka s horkovzdušným balónem. Když nizozemský vzduchoplavec z výšky volal: "Happy and safe journey!" nebylo těžké si představit, že to je hlas Boží.

Pak už jsme vjeli na Ukrajinu. Přechod přes hranice byl jednoduchý a ve Lvově nám místní řekli, že je naprosto v pořádku spát venku. A tak od té doby tak nocujeme. Dali jsme si ve Lvově ještě Vareniky (takové ukrajinské mo-mo) prohlídli historické centrum a jeli do Kyjeva.

Kyjev je třikrát větší než Praha a protéká skrz něj obrovský Dněpr. Na jeho břehu leží chrámový komplex Pečersk Lavra. Stál za návštěvu. Pravoslavné chrámy nejsou tak napěchované utrpením jako katolické, a fousatí a vlasatí popové mi připomínali kamarády máničky za komárů.

Pak už před námi byla hranice do Ruska. Zjistili jsme, že i po desítkách hranic v Asii, Jižní Americe a Africe, ta Ruská nás dokázala znervóznět. Vybrali jsme malý přechod a šli do toho.

Když jsme po pěti hodinách vyjeli na druhé straně, konstatovali jsme, že to bylo vlastně příjemné a klidné.

Dobře, na Ukrajinské straně si řekli o úplatek (prý na kávu), ale dali jsme jim jen dvakrát dvě Eura. Na ruské straně si o nic neříkali. Museli jsme sice ÚPLNĚ vše z auta vyndat, ale oni si to jen prohlídli, pomohli nám vyplnit ty formuláře, které neměli v angličtině (dohromady jich bylo pět) a byli jsme v Rusku. Ne, jsme v Rusku.

Dnes jsme den začali tím, že jsme se šli podívat na Památník vítězství v Kursku. V roce 1943 se tady odehrála největší tanková bitva II. Světové války.

Bylo to tak smutné, Almasto, že jsem si přál mít tě tam. Moci se s tebou obejmout a dát tě, a od tebe dostat pusu do fousů. Mohli bychom sdílet žal nad těmi, co se neobjímali.

Kdysi se tam sjeli chlapi, nebo spíš chlapci z celý Evropy, a pak se povraždili.

Možná, že ze slz jejich matek, dívek a žen tam plane oheň zoufalství. Věčný oheň zoufalství.
Stovky jmen v mramoru a desítky nových hrobů. Na posledním je napsáno že: padl v bitvě s Ukrajinskými diversanty … Datum? 10. 9. 2016.

"Černý vůz vlečou a slzy tečou …"

A co na to neznámý vojín?

Co mi tu říkáte, že šel bych zas? Odpověď čekáte? Nasrat, jó nasrat! K. Kryl


p.s. Dnes je 7.7. za námi je 2789 km a míříme dál na východ - Ufa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nishkam Nishkam | Web | 9. července 2017 v 11:41 | Reagovat

Bezpečnou jízdu, dobrodruzi!

2 Dana Dana | 9. července 2017 v 23:12 | Reagovat

Ahoj, šťastnou cestu. Ty máničky - popové - mě fakt rozesmály.

3 yakovo yakovo | 10. července 2017 v 9:29 | Reagovat

Zdravíme z podhůří Uralu a děkujeme za přání. Dnes vjedeme do Asie:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama