Vyprávění o cestách po světě vnějším i vnitřním.   

Kdo vyhrál ve volbách?

31. ledna 2018 v 9:26 | Yak |  Po cestách vnitřních
Volili jsme.

Rozhodovali jsme se, podle toho kdo nám je či není milý. Rozhodovali jsme se, jak slovo samo napovídá, podle našich hodnot. A z toho můžeme snadno určit, kdo ve volbách vyhrál.

Kdo volil slušnost a ne hulvátství, kdo volil střídmost a ne obžerství, kdo volil moudrost a ne chytráctví, kdo volil soucit a ne strach, kdo volil otevřenost a ne zatvrzelost, kdo volil pravdu, a ne lež, komu ruku vedla láska a ne nenávist, ten ve svých volbách vyhrál.

Odměnou jsou nám právě tyto naše volby. Kvality, pro které jsme se rozhodli, si poneseme dál v sobě, bez ohledu na to, kdo obývá kancelář na hradě. Jsou to kvality, se kterými je život barevnou sbírkou nekonečných možností. Jsou to kvality, v jejichž světle lze vidět jiné lidské bytosti s důvěrou a otevřeným srdcem. Jsou to kvality života a vývoje.

A život a vývoj jde vpřed.

Každým rokem přibývají další lidé, kteří se domluví i jiným jazykem než místním. Stále více lidí překročí omezenou zkušenost lučin a borů této kotlinky a vrací se obdarováni zjištěním, v jakém bohatství tu žijeme. Rok od roku víc lidí přijímá svobodu i s odpovědností a rizikem.

Čas je na straně pravdy a lásky.

Virginia Satir ve své definici dospělosti říká, že dospělý člověk vnímá rozdíly mezi lidmi jako výzvu a příležitost k učení a růstu, nikoliv jako výzvu ke konfliktu.

Nechme tedy sílu slušnosti, ať se od ní odrazí hulvátství, ale nenechme se o ni připravit. Pozorujme propasti vnitřní prázdnoty, ze kterých vylézá obžerství, abychom se mu mohli sami bránit. Zjišťujme jaké ingredience má moudrost, ať chytráctví poznáme, kdyby se o nás pokoušelo. Dovolme si soucit a buďme tak otevření, aby kolem nás zatvrzelost tála. Žijme v pravdě a na lež zbyde méně místa.

A hlavně, radujme se! V našich volbách jsme vyhráli.


Klikněte na video a nechejte si článek přečíst:-) Čas: 3:08
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Satya Satya | 31. ledna 2018 v 12:26 | Reagovat

Děkuju, zahřálo mě to a podívala jsem se na celou situaci z jinýho úhlu pohledu. Vynořila jsem se z bahna trudomyslnosti a nechala se ohřát sluncem vděčnosti za "kvality, které si v sobě ponesu dál".

2 Lukas Lukas | E-mail | 31. ledna 2018 v 17:12 | Reagovat

Diky. Ted uz mi je lepe. Jeste jednou diky!

3 maupharinluner-sadness maupharinluner-sadness | 6. února 2018 v 20:58 | Reagovat

Tento stat je v prdeli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama